و نیوكمپ تو را می خواند...
به سایت ما خوش آمدید

به بهانه ی احتمال غیبت مسی مقابل پاری سن ژرمن

یازده بازی بارسا بدون مسی  

آخرین مصدومیت جدی مسی در 19 سپتامبر 2010 اتفاق افتاد ، در هفته ی سوم لالیگا خطای شدید توماس اویفالوژی در آخرین ثانیه های بازی بود که باعث سرنگونی مسی شد

سایت گل- آبی و اناری ها اینک با چالشی بزرگ مواجه اند،یک بازی دشوار اروپایی بدون داشتن بهترین بازیکن جهان و شاید تاریخ...اما آن ها با این چالش سخت چندان هم غریبه نیستند...گذشته به ما نشان میدهد آبی اناری ها به شدت به مسی وابسته هستند و در نبود او به مشکل میخورند اما نتایج بازی های آن ها در غیاب مسی چندان هم ناامید کننده نیست. 

آخرین مصدومیت جدی مسی در 19 سپتامبر 2010 اتفاق افتاد ، در هفته ی سوم لالیگا   خطای شدید توماس اویفالوژی در آخرین ثانیه های بازی بود که باعث سرنگونی مسی شد.و تماشاگران حاضر در ویسنته کالدرون  و میلیون ها هوادار بارسا شاهد بیرون رفتن مسی از چمن استادیم روی برانکارد بودند  آن هم  با چشمانی گریان و نگران...

 

 

آلاوز - بارسلونا ،بازی رفت از مرحله ی یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری فصل 2013-2012: بارسا در بازی رفت از مرحله ی یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری بدون مسی به شهر آلاوز سفر کرد.آن ها در یک بازی ساده  و قابل پیش بینی با نتیجه ی 3-0 و با گل های ویا اینیستا و سسک فابرگاس این تیم را شکست دادند.

 

بارسونا - آلوز، بازی برگشت از مرحله ی یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری فصل 2013-2012: با توجه به نتیجه ی قاطعانه ای که بارسا در بازی رفت با حضور بسیاری از ستارگان خود ولی بدون مسی در شهر آلاوز انجام داد کادر فنی بارسا ترجیح داد بار دیگر به مسی استراحت دهد.بارسا موفق شد با نتیجه ی 3-1 آلاوز را شکست دهد.

 

بارسلونا-کوردبا ، بازی برگشت از مرحله ی یک هشتم نهایی کوپا دل ری فصل 2013-2012 : بارسا در حالی به مصاف تیم دسته دومی کوردوبا  رفت که در بازی رفت در زمین حریف موفق شده بود این تیم را 2-0 شکست دهد و کادر فنی بارسا به پشتوانه ی 2 گل لیونل مسی در بازی رفت ترجیح دادند به فوق ستاره ی  آرژانتینی استراحت دهند تا بارسا با تلفیقی از بازیکنان جوان  و ستارگانش  با نتیجه ی 5-0 کوردوبا را شکست دهد.ویا و الکسیس هر کدام 2 بار و تیاگو 1 بار برای بارسا گلزنی کردند.

 

 

هاسپیتالت-بارسلونا،بازی رفت از مرحله ی یک شانزدهم نهایی کوپا دل ی فصل  2011-2012: بارسلونا در یک بازی ساده میهمان تیم دسته دومی هاسپیتالت بود و مسی به علت شرکت در بازی های ملی  غایب بود.بارسا در این بازی اکثر ستاره های خود را از ابتدا در اختیار داشت ولی به سختی و  با تک گل زیبای اینیستا هاسپیتالت را شکست داد.اما آنها علی رغم   در اختیار داشتن اکثر ستاره های فیکس خود سردرگم و بدون برنامه در خط حمله بازی میکردند.

 

بارسلونا-هاسپیتالت ، بازی برگشت از مرحله ی یک شانزدهم نهایی کوپا دل ری فصل 2012-2011:بارسا که  در بازی رفت با نتیجه خفیف 1-0 هاسپیتالت را شکست داده بود در این بازی به غیر از مسی تمام بازیکنان اصلی خود را بازی داد ، تا یکی از یک طرفه ترین بازی های تاریخ بارسا رقم خورد،بارسا با 9 گل هاسیپتالت را شکست داد.کریستین تیو اولین گل هایش را با تیم اصلی بارسا به ثمر رساند.

 

بارسلونا-اسپورتینگ  گیخون،هفته ی بیست و ششم لالیگا فصل 2012-2011 :بارسا به علت محرومیت ، لیونل مسی را در این بازی در اختیار نداشت.ولی با این حال ضربه ی آرام اینیستا در دقیقه 42  دروازه ی  گیخون را گشود.آن ها در نیمه اول بازی آسانی نداشتند اما به خوبی بازی را اداره کرد.اما تنها 1 دقیقه بعد از شروع نیمه دوم پیکه به علت خطا بر روی بازیکن اسپورتینگ از بازی اخراج شد و بارسلونا را 10 نفره کرد اما فشار های بارسا 10 نفره و بدون مسی در نهایت جواب داد و کیتا با یک شوت زیبا از پشت محوطه ی جریمه و با زاویه ای  مخالف بارسا را بار دیگر پیش انداخت و  در دقایق پایانی چابی هرناندز با دریافت پاس خوب اینیستا تك به تك شد و با یك ضربه استادانه چیپ حساب كار را 3-1 كرد و بدین ترتیب اندك امیدهای خیخون برای امتیاز گرفتن از بارسای بدون مسی هم از بین رفت.

 

بارسلونا-دپورتیوو لاکرونیا هفته ی سی و هفتم لالیگا فصل 2011-2010: قهرمانی بارسا در لالیگا در هفته ی 36 مسجل شده بود و بازیکنان تیم دپورتیوو برای دومین بار  تونلی برای ادای احترام به قهرمان تشکیل داده بودند.تیم دپورتیوو پیشتر و در هفته ی پایانی فصل 2009-2008 هم در ریازور برای قهرمانان اروپا و اسپانیا  تونل تشکیل داده بودند. بارسا با بازیکنان جوان خود و بدون مسی دراین بازی حاضر شد.اما آن ها در یک بازی تشریفاتی و سرد کاری از پیش نبردند تا بازی با نتیجه ی 0-0 به پایان برسد.دپور با این نتیجه تقریبا سقوطش به دسته ی پایین تر قطعی شد.

 

بارسلونا-لوانته هفته ی هفدهم لالیگا فصل 2011-2010:بارسلونا بلافاصله بعد از تعطیلات کریسمس میزبان لوانته بود و مسی  به علت حضور در تعطیلات زمستانی در این بازی غایب بود.بارسا موفق شد لوانته را به سختی و با نتیجه ی 2-1 شکست دهد.هر 2 گل بارسا در این بازی پدرو به ثمر رساند.

 

  

اتلتیک بیلبائو - بارسلونا، هفته ی پنجم لالیگا فصل 2011-2010:بارسلونا در یک شب بارانی در سن مامنس مسی را به علت مصدومیت در اختیار نداشت ولی با این حال  در نیمه ی اول کاملا نبض بازی را در اختیار داشت اما مهاجمان قدرنشناس یکی پس از دیگری موقعیت ها را از دست دادند تا اینکه چابی هرناندز در نیمه ی دوم قفل دروازه ی  بیلبائو را شکاند تا بارسا 1-0 پیش بیفتد.کیتا گل دوم بارسا را به ثمر رساند،ویا هم در دقایق پایانی اخراج شد.و بلافاصله بعد از ده نفره شدن ،بیلبائو توانست یکی از گل ها را جبران کرد اما در آخرین دقیقه ی بازی سرخیو بوسکتس گل سوم بارسا را به ثمر رساند تا در غیاب مسی  بلوگرانا به بردی شیرین در ورزشگاه مخوف سن مامن دست پیدا کند.

 

بارسلونا-اسپورتینگ گیخون، هفته ی چهارم لالیگا فصل 2011-2010:بارسلونا در این بازی مسی را به علت مصدومیت در اختیار نداشت.اما با تک گل ویا و به سختی اسپورتینگ گیخون را شکست داد.بازی که بعد از آن مورینیو،  پرسیادوی فقید را به این متهم کرد که به علت اطمینان از شکست برابر بارسا ترکیبی از بازیکنان ذخیره ی تیمش را در ورزشگاه .نوکمپ به میدان فرستاده  بود. البته در انتهای همان فصل  پرسیادو  با همان ترکیب ذخیره و تضعیف شده شاگردان آقا خاص را در برنابئو به زانو درآوردند تا بارسا در آستانه ی سومین قهرمانی پیاپی خود قرار بگیرد!

بارسلونا-اینتر،هفته ی پنجم از دور گروهی چمپیونزلیگ فصل 2010-2009:مهم ترین بازی که مسی در فصل 2009-2010 غایب بود.آبی اناری در مرحله ی گروهی شرایط چندان خوبی نداشتند اما با وجود غیبت مسی آبی و اناری ها با یک فوتبال منطقی ، حرفه ای و مسلط به راحتی و با دو گل پیکه و پدرو قهرمان آن فصل اروپا را در حسرت صدرنشینی گروه باقی گذاشتند و البته قادر به زدن گل های بیشتر هم بودند.

 

 

این بار چه می شود؟ 

بارسا این بار با چالشی بزرگ مواجه است.یک بازی اروپایی احتمالا بدون بهترین بازیکن جهان!اما آن ها در این امر چندان بی تجربه هم نیستند.با این وجود حکایت این بار متفاوت تر از همیشه است.یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و مثل معروف "فوتبال ورزش ثانیه هاست" و کیست که نداند مسی بیشتر از هر بازیکن دیگری ثانیه ها و لحظات را می شناسد.

فوق العاده بودن سوپر استار فعلی فوتبال جهان را بیشتر از گل ها و دریبل ها و هنرش باید از آمار"خلوت" مصدومیت هایش شناخت.آخرین مصدومیت جدی لئو به ابتدای فصل 2010-2011 در مقابل اتلتیکو مادرید و با حرکت خشن اویفالوژی بر می گردد که البته مسی دو هفته بعد در میدان حاضر بود!

 

حتی 19 تیم لالیگایی و ویروس مخوف بازی های ملی نیز نتوانستند روند درخشش و رکوردشکنی های ستاره جوان را خدشه دار کنند.و حتی دو سه مصدومیت نه چندان خفیف همین فصل در مقابل سلتا و بنفیکا! اما شاید این بار داستان کمی متفاوت باشد و مصدومیت کهنه عضله دوسر ران پسرک جوان شانس بزرگی باشد که در خانه برخی ستارگان پشت خط مانده را زده!

آیا چینی ظریف هنرمندترین پای دنیا ترک خورده؟آیا خاطره چیپ های هنرمندانه و دریبل های "فوق ریز" لئو هم محکوم به پنهان شدن زیر غبار بی رحم مصدومیت هستند؟...

[

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جمعه 16 فروردین 1392


درباره وبلاگ


...و نیوكمپ تو را می خواند...

مدیر وبلاگ : NaRgEs FCB
نظرسنجی
نظر شما درباره ی وبلاگ؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
کلیه حقوق این وبلاگ برای و نیوكمپ تو را می خواند... محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic